Menü

Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Geri Dön

Derbinin en ilginç anı

21 Nisan 2014, 08:30

Beşiktaş-Fenerbahçe maçındaki o pozisyon çok konuşuldu...

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin son dakikalarında ilginç bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 87. dakikasında hakem Halis Özkahya'nın Beşiktaş ceza sahası önünde yaptığı hava atışında, siyah-beyazlı defans oyuncusu Dany topu sektirip, kafayla kaleci Tolga'ya verdi. Dany'nin bu geri pası sonrasında hakem Halis Özkahya Dany'ye sarı kart verirken Fenerbahçe dakika 87'de çok tehlikeli bir noktadan çift vuruş kazandı. Daha sonra Fenerbahçeli Bruno Alves, topun başında gitti ve "Topu dışarı atalım, top Beşiktaş'ta... Hakem yanlış karar verdi" dedi. Bunun üzerine Caner de "Haklısın" diyerek topu dışarı attı.

Sarı-lacivertlilerin bu hareketi tribünlerden alkış aldı. Dany'nin hakem atışında topa iki kere dokunması üzerine elde edilen çift vuruşta Caner Erkin topu auta atarak rakibine iade etmesini Ersun Yanal şu sözlerle yorumladı: "Oyuncular kendi arasında bu kararı verdi. Bence de çok doğru bir karardı." Öte yandan Dany, çift vuruş pozisyonu hakkında görüşlerini bildirdi: "Böyle bir kural olduğunu bilmiyordum. Hakem çift vuruş kararı verdi. Bence rakip oyuncular da kararı anlamadı ve topu dışarıya attılar" dedi. 

BÜLENT YAVUZ POZİSYONU YORUMLADI

Dany'nin ayağındaki topu kafasına alarak kaleciye pas vermesi kuralın hile ile delinmesiydi. Hakem bunu yemedi. Dany'e sarı kart gösterip Fenerbahçe'ye serbest vuruş vermesi doğruydu. Kimse belki bunu anlayamamıştır. Zaten Fenerbahçeli oyuncular da bunu anlayamadı. Çünkü topu auta attılar. Oysa ki hakem kuralu %100 doğru uygulamıştı.

BU OLAY SOSYAL MEDYADA DA ÇOK KONUŞULDU

- Caner'in kuralı bilmiyor olması ibretlik.

- Cumhurbaşkanı adayımız Caner Erkin

- Futbolcu kuralı nasıl bilmez arkadaş?

- Caner Erkin'den Fair-Play'lik hareket

- Caner Erkin hem futboluyla hem adamlığıyla iyi bir örnektir

- Caner'e topu dışarı atmasını ben söylemiştim. Herkes onu tebrik ediyo. Küstüm şuan :(

- Derbide yaşanan bu pozisyona sadece alkış!

- Caner'e helal olsun.

- Futbolda bunları görmek çok güzel

- Caner bence dışarı atmamalıydı

HTSpor

Yorumlar (1) Yorum Ekle
© 2020 - Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Normal Siteye Dön