Menü

Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Geri Dön

Banyo Dekorasyonu

10 Şubat 2014, 10:09

Günlük hayatın yoğun temposundan ve bütün streslerden uzaklaşmak için evlerimiz en ideal yerlerdir.

Günlük hayatın yoğun temposundan ve bütün streslerden uzaklaşmak için evlerimiz en ideal yerlerdir.Evlerin, bireylerin beğenisine göre düzenlenmesi, yaşam alanlarının benimsenmesini sağlamanın yanında evdeki adaptasyon sürecini hızlandıracaktır.

Ev dekorasyonu, yaşam alanlarımızı estetik görünümlü ve motivasyon yükseltici bir hale getirmemize yardımcı olur. Aynı zamanda yaşam alanlarımızda dekorasyon yapmamız, evimizde geçirdiğimiz zamanları da uzatacaktır. Ev dekore etmek; evde geçirilen zamanın kalitesinin ve veriminin arttırmanın yanında yaşam standartını da yükseltecektir.

Ev dekore ederken evin hiçbir bölümü atlanmamalıdır. Eğer dekorasyona nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız, evin bölümlerinin kullanım sıklığına göre sıraya konulması size yol gösterecektir. Evin geri planda kalan yani listenin en altında yer alan bölümlerin tamamlanmaması evin bütünlüğünü bozmaktadır. Bu alanlar, zamanla ev sahiplerini de estetik açıdan rahatsız etmektedir. Bu nedenle ev dekorasyonunun sırayla tüm bölümlere yapılması istenilen etkinin yaratılmasını sağlayacaktır.

Ev dekore ederken geri planda kalan bölümlerden en önemlisi banyodur. Banyolar, kendimizle baş başa kaldığımız en özel alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle banyo dekorasyonun, rahatlatıcı ve motive edici olması gerekmektedir.

Banyo dekorasyonu yaparken işlevsel ürünlerin tercih edilmesi banyonun kalabalık bir görünümden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca banyoda kullanılacak zemin ve duvar malzemelerinin göz yoracak desenlerde olmaması da dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Banyo aksesuarı seçimi, kişisel zevklerinin yanında banyo konseptini de yansıtmalıdır. Kullanacağınız aksesuarların sadece banyo için üretilmiş veya tasarlanmış olmasına gerek yoktur. Çünkü günümüz dekorasyon anlayışında artık banyolarda; oturma odaları ve salonlar gibi parkelerle kaplanmakta, oldukça şık tasarım ürünlerine ve aksesuarlara da yer verilmektedir. Bu aksesuarlarından en göz alıcısı ise avizelerdir. Salonların vazgeçilmezi olan sarkıt avizeler artık banyolarda da kullanılmaya başlanmıştır. Hatta artık banyo tasarımlarında lambader, spot ve led ışıklar gibi aydınlatma sistemlerine de rastlamaktayız.

Banyoların olmazsa olmazı banyo seti içinde birçok alternatif ürün tasarlanmıştır. Klasikleşmiş ürünlerin yerine her bütçeye uygun fiyatlarda bulabileceğiniz banyo setleriyle banyonuzu zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İçerik Ajansı

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2020 - Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Normal Siteye Dön