Menü

Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Geri Dön

Gece Elbisesi Seçimi

28 Ocak 2014, 22:57

Nişan, düğün, mezuniyet gibi davetlere giderken bayanların giymek için en çok tercih ettiği giysi türü olan abiye kıyafetler, her sezon...

Nişan, düğün, mezuniyet gibi davetlere giderken bayanların giymek için en çok tercih ettiği giysi türü olan abiye kıyafetler, her sezon yenilerek mağazalarda ve alışveriş sitelerinde yerlerini almaktadırlar. Hiçbir zaman modası geçmeyen ve geçmeyecek olan abiye kıyafetler her yaşta ve tarzdaki bayana hitap etmektedirler.

Hazır giyim sektörünün gelişmesiyle birlikte artık hemen hemen her mağazada bulabildiğimiz abiye kıyafetleri kendi tarzına göre şekillendirerek farklı bir hava yaratabilirsiniz. Kendi tarzınızı oluşturmak için günlük hayatta en çok tercih ettiğiniz kıyafetleri göz önüne alarak bir analiz yapabilirsiniz. Buradan yola çıkarak katılacağınız davetlerde de kendinizi iyi hissettiğiniz kombinler yaparak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Çoğu bayan günlük hayattaki koşuşturma nedeniyle rahat kıyafetleri tercih ederler. Rahat kıyafetler her ne kadar salaş kıyafetler olarak algılansa da aslında günlük şıklığı rahatlıkla yakalayabileceğiniz kıyafetlerdir. Hem rahat hem de şık bir kombin yapmak için sizi sıkmayan, rahat hareket etmenizi engellemeyen kıyafetlere odaklanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü rahatsız kıyafetler gün içinde motivasyonun düşmesinde önemli bir etkendir. Bu nedenle esnek kumaşları tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Aynı seçimi abiye elbise seçerken de yapabilirsiniz. Abiye elbise seçerken bayanlar genellikle gösterişli ve dikkat çekici görünmek adına rahatsız ve dar kıyafetleri tercih etmektedirler. Uzun saatler boyunca ayakta kalınan davetler için rahatsız elbise ve ayakkabılar bayanların korkulu rüyası haline gelmişlerdir. Bu nedenle elbise seçimi sırasında öncelikle yapılması gereken beğenilen kıyafetlerin denenmesidir.

Eğer size uygun kıyafete karar veremiyorsanız kendi ölçünüze uygun örnek manken kombinlerine, moda dergilerine veya sitelerine bakabilir, giyim konusunda deneyimli kişilerden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde sizi doğru olmayan bir görünüme ulaştıracak kıyafetlerden uzaklaşabilirsiniz. Abiye kıyafet deyince akla gelen abartılı, işlemeli ve parlak kumaşlı kıyafetler gelmektedir. Ancak bu tarzdaki rahatsız kıyafetler yerine seçeceğiniz sade elbiseler hem gardırobunuz için kurtarıcı kıyafet olma özelliği taşıyacak hem de başka davetler için size farklı bir şekilde kombinleme şansı vereceklerdir.

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2020 - Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Gazetesi | BJK Haber

Normal Siteye Dön