Lütfen bekleyin..

'Transferleri Hiç Merak Etmeyin'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kart 1903 projesini tanıtımını yaparak basın mesnuplarının sorularını yanıtladı.

14 Mayıs 2013, 12:22
İşte Orman'ın yaptıı açıklamalar:
 
BEŞİKTAŞ, ÇOK BÜYÜK BİR AİLE
 
Kart1903 projesinin tanıtımı ile ilgili Fikret Orman;
 
"Beşiktaş, çok büyük aile ve hepimiz birer parçasıyız. Beşiktaş'ın en büyük özelliğinden bir tanesi tutku ile bağlanmasıdır. Yönetime geldikten sonra en önemli fikirlerimizden bir tanesi de Beşiktaş taraftarı ile kulübümüzün direk ilişki içerisinde olmasını sağlamaktı. Bunun üzerine Kart1903 projesini başlattık. Bu çalışmalarımız yaklaşık olarak 3 ay boyunca devam etti. Konusunda lider olan 20 seneye aşkın bu iş ile uğraşmış ve gerçekten seçmekte çok doğru bir karar aldığımız bir grup ile anlaşma yaptık. 
 
Her şeyden evvel amacımız Beşiktaş taraftarının Beşiktaş ile temas içerisinde olmasını sağlamaktı. Bugüne kadar Beşiktaş taraftarı ayrıcalıklı taraftar modeline gitmişti. Bundan sonra İnönü Stadı'nın yeni halinde taraftar kartı olmayanlara bilet satmayacağız. Taraftar kartında en çok puan toplayanların önceliği olacak. Takım ile birlikte deplasman uçağında yer alacaklar. Kulübümüzün yöneticileri ile birlikte olacaklar ve yemek yiyecekler. Aynı zamanda 110 firmaya ulaşmaya düşünüyoruz. Şu anda 40 firmaya ulaşıldı. Bize güvenen iş ortaklarımıza teşekkür etmek istiyrouz. 
 
Kart 1903 kartı ile 3 tane kartımızı sunuyoruz. Artık çocuklarımız doğduğu günden itibaren Beşiktaş ile iletişime geçecek. Bu kart sadece Beşiktaşlıların değil Beşiktaş'a sempati duyanların da kartı olacak. Bu kartı hayatınızın her aşamasında kullanabileceğiniz hale getirmeye çalıştık. İnşallah İBB ile de görüşüyoruz, en kısa zamanda ulaşımda da bu kartın kullanılması için çabalıyoruz. Digitürk'ünü yenileyen taraftarlarımız da direk karta sahip olmuş olacak.
 
Bu proje ile milyonlara ulaşmayı hedefliyoruz. Beşiktaş, bu taraftar kartı ile birlikte farklılık yaratacaktır. Sizlerle hep beraber bu kartı Beşiktaşlılara tanıtarak hayatımızın her aşamasında kullanabileceğimiz bir hale getirdik. Bu kartlar her sene yenilenebilecek. Yeni tasarımlar ve kartlar oluşturulacak. Beşiktaşlı taraftarlar bu kartı taşıyarak kulübüne daha çok destek çıkmış olacak. Bizimle partnerlik yaptığımız bütün şirketlerden bu kartı temenni edebilirler. 
 
Aynı zamanda Kart1903 web sitesinden bu kartı elde edebilirler. Siyah olan kart 250 TL, beyaz kart 60 TL, Yavru Kartal kartı 50 TL olacaktır. Kart yenileme ise 10 TL olacaktır. Bizim birinci amacımız taraftarlarımız ile iç içe olmaktır. Bu yüzden banka üzerinden değil, bu konuda uzman olan bir şirket üzerinden yaptık." dedi.
 
BEŞİKTAŞ'A ZARAR VERECEK İNSANLARIN...
 
Beşiktaş'ın geçen sezon taraftar hareketleri ile büyük zararlar gördüğünü açıklayan Orman; "Beşiktaş, özellikle geçen sene taraftar hareketleri ile büyük zararlar görmüştür. Polisiye tedbirler ile bunları aşamıyoruz. Beşiktaş'ın saha kapatılmasının Beşiktaş'a zararını hepimiz görüyoruz. Bu yüzden Beşiktaş'a zarar verecek insanların Beşiktaş Stadı'nda olmasını istemiyoruz." dedi.
 
ALIŞVERİŞLERDE BU KART KULLANILACAK
 
 
Bozuk para kullanımını önleyeceklerini söyleyen Fikret Orman; "Beşiktaşlılardaki önemli rahatsızlıklardan bir tanesi de toplu aidat yatırılmasıdır. Kart1903'ün üzerine para yükleniliyor. Bunun üzerinden aidatları ödeyebiliyorlar. Aynı zamanda yeni stadımızda insanların bozuk para getirmesine gerek kalmayacak. Herhangi bir alışverişlerinizde bu kartı toplayacaksınız. Stada girmeden paralar dışarıda toplansa bile içeri girildiğinde aldığınız bir ürünün ardından bozuk para veriliyor. Bunu da önlemiş olacağız." dedi.
 
BAZI TEKNİK PROBLEMLER VAR
 
Kart1903'ün bütün branşlarda kullanılmasını amaçladıklarının ifade eden Orman; "İBB'nin İstanbul Kart diye bir projesi var. Bu kart her yerde kullanılıyor. Bazı teknik problemler var. O süreç geçtikten sonra inşallah bunlar da devreye girecek. Bir tek futbol ile alakalı değil bütün branşlarda kullanılması ana amacımızdan bir tanesidir." dedi.
 
42 BİN KİŞİLİK STAT YAPACAĞIZ
 
42 bin kişilik stat yapacaklarını ifade eden Fikret Orman; "Bu kartı herkes alabilir. İlk etapta 300.000 baremi ile başlayıp 500.000 ve 1 Milyona ulaşmayı düşünüyorouz. İnönü Stadı, 4 tarafı yol olan bir yer. Elimizdeki imkanlar ve arazimizin uygunluğu ile birlikte Avrupa kupalarının oynanabileceği bir yer haline getirip 42 bin kişilik bir stat yapağız" dedi.
 
KONGRE ÜYELİĞİNİN AYRI BİR KARTI VE ÖZELLİKLERİ VAR
 
Kongre üyelerinin bu kartı amasını sağlayacaklarını dile getiren Orman; "Kongre üyelerimizin otomatik olarak bu kartı almasını sağlayacağız. Beşiktaş Kongre üyeliğinin ayrı bir kartı ve özellikleri vardır. Çünkü orada Beşiktaş'ın genel kuruluna gelip her konu hakkında söz alıp, oy verebilme hakkına sahip oluyor. Kongre Üyeliği'nde Beşiktaşlı olmak şarttır. Bu kart öyle bir kart değil. Oradaki veri tabanı doldurulduğu sürece herkes bu kartı alabilir" dedi.
 
SİYAH KARTIN BİLET ALMA ÖNCELİĞİ OLACAKTIR
 
Siyah kartın bilet alma önceliği olduğunu belirten Fikret Orman; "Siyah kartın önceliği daha fazla olacak. Maçta bilet alma önceliği olacaktır. Bazı kuruluşlar ile sadece siyah kart üzerinden anlaşma yaptık. Beyaz kart, herkese açık bir kart. Yavru kart ise doğar doğmaz çocuğunuza alabileceğiniz bir karttır." dedi.
 
HİÇ MERAK ETMEYİN
 
Son olarak ise transferler ile ilgili sorulan soruya Orman; "Beşiktaş'a faydalı ve Beşiktaş için terini dökecek herkesi bizler transfer edeceğiz. Hiç merak etmeyin." dedi.
 
Kaynak: Kartalbakisi

 

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Spor Toto Süper Lig'in 4 büyük takımı Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe v..
Eğlendiği gece kulübünde silahla yaralanan Gökhan Töre, yaşadıklarını polis..
Gece kulübünde eğlenirken silahla vurulan Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre, ..
Beşiktaş'ın gece kuşlarını 'kurşunlar' bile uslandıramadı.....
5. Uluslararası Vodafone Cup'un basın toplantısında soruları yanıtlayan..
Gökhan Töre'nin vurulduğu, diğer Beşiktaşlı oyuncuların ise büyük tehli..
DMCA.com
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=