Lütfen bekleyin..

Beşiktaş Kulübü'nden açıklama

Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi, Muhammed Demirci ile ilgili basında yer alan haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:

26 Nisan 2013, 16:26

Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi, Muhammed Demirci ile ilgili basında yer alan haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:

Bazı medya organlarında yer alan, BJK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Ateş'in, oyuncumuz Muhammed Demirci'nin yenilenen sözleşmesi ile ilgili gerçek dışı ve Futbol Komitemizi töhmet altında bırakan beyanları hakkında açıklama gereği oluşmuştur.
 

BJK Yönetim kurulu üyeleri olarak, yedek bir üye hakkında bu açıklamayı yapıyor olmak, bizler açısından son derece üzüntü verici olmakla birlikte, mesai arkadaşlarını töhmet altında bırakan bir üyenin söz konusu beyanları karşısında susmanın daha fazla mümkün olamayacağını belirtmek isteriz.
 

Seyit Ateş beyanında, oyuncumuz Muhammed Demirci'nin sözleşmesini 350 bin TL bedel ile yenileme konusunda kendisiyle mutabakata varıldığını, 600 bin TL bedel ile yenilenen sözleşmenin ise, Sayın Ateş'in ifadesiyle 'Onların tasarrufu'; yani 'bizlerin' Futbol Komitesi'nin tasarrufu olduğunu dile getirmiştir.
 

Haberin doğruluğuna ilişkin bilgisine başvurduğumuz Ateş, beyanlarını teyit etmiştir. Kendisine şahsi olarak gereken yanıt verilmiş olmakla birlikte, diğer Yönetim Kurulu üyelerine iftira niteliğindeki beyanı medya üzerinden kamuoyuna mal olduğu için, işin aslını, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, üzülerek aynı yöntemle paylaşmak kaçınılmaz olmuştur.
 

Öncelikle Muhammed Demirci'nin sözleşme yenileme sürecini özetlemek gerekir. 2 ay önce Muhammed Demirci'nin sözleşmesinin yenilenmesi aşamasında; Seyit Ateş'in futbolcumuzla geçmişe dayanan irtibatına hürmeten, bu süreci kendisinin takip edip, neticelendirmesini talep ettik. Ancak 2 ay süreyle kendisinden hiçbir geri bildirim alamamış olmamızın yanında, Demirci Ailesi, defaatle Seyit Ateş'in bu süreçte kendileri nezdinde bir muhatap olmadığını, sözleşme sürecini tamamen kendileri ile yürütmemiz gerektiğini bildirdiler.
 

Konuyla ilgili 2 aylık sürede en ufak bir ilerleme sağlanamayıp, Seyit Ateş'ten bir geri dönüş alınmazken, nihai olarak Ateş, Muhammed Demirci ile hiçbir ilişkisinin kalmadığını da dile getirdi.
 

Bunu takiben yapılan görüşmeler neticesinde oyuncumuz Muhammed Demirci ile kamuoyu ile paylaşıldığı üzere 600 bin TL bedel ile sözleşme yenilemesi yapıldı. Dolayısıyla Seyit Ateş'in Muhammed Demirci ile 350 bin TL üzerinde mutabakat sağlamış olduğu tamamen gerçek dışıdır.
 

Öte yandan, Seyit Ateş'in oyuncumuz Muhammed Demirci ile bundan 3 yıl önce yaptığı ve Komitemizin müdahalesi ile revize edilen sözleşmenin koşulu da- hafızalarda yer aldığı üzere- "oyuncu yılda 3 maç oynarsa 1 milyon TL'yi hak eder" şeklindeydi.
 

Hal böyle iken, arkasında hangi amacın bulunduğu meçhul söz konusu beyan ile Seyit Ateş'in Futbol Komitesi'ni kulübü zarara uğratmakla itham ettiği açıktır.
 

Futbol Komitesi üyeleri olarak vurgulamak isteriz ki; iddia sahibi BJK Yönetim Kurulu yedek üyesi Seyit Ateş, iddiasını ispatla yükümlüdür, aksi takdirde kendisi müfteri konumuna düşmektedir.

 
Seyit Ateş'in beyanlarıyla ilgili, Muhammed Demirci'nin transferinde şahit olarak gösterilen Komite üyemiz Sayın Ahmet Kavalcı ile Demirci Ailesi, Ateş'in iddialarının doğru olmadığını yinelemiştir.
 

Öte yandan sezonun bitmesine 4 maç kala, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan Ateş'in söz konusu beyanları ve üretilen polemikler; futbolcularımıza, kulübümüze ve camiamıza zarar vermektedir.
 

Futbol Komitesi üyeleri olarak nihai olarak şunu belirtmek isteriz: Söz konusu iddia tamamen asılsızdır, bu tür polemiklerle kaybedecek zaman ve enerjimiz de yoktur.
 

Göreve geldiğimiz günden bu yana, zararları maddi manevi telafi etme yönündeki samimi çabamız, kulübün tek bir kuruşunu dahi ziyan etmemek yönündeki ahlaki duruşumuzdan kaynaklı olağanüstü hassasiyetimiz, sadece BJK camiası değil, tüm spor camiasından takdir görmektedir.
 

Durumu kamuoyunun bilgisine sunuyor, değerlendirmeyi sizlerin vicdan ve takdirlerine bırakıyoruz...
 

Saygılarımızla,
 

BJK Futbol Komitesi
Tamer Kıran
Ahmet Kavalcı
Deniz Atalay

 

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Spor Toto Süper Lig'in 4 büyük takımı Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe v..
Eğlendiği gece kulübünde silahla yaralanan Gökhan Töre, yaşadıklarını polis..
Gece kulübünde eğlenirken silahla vurulan Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre, ..
Beşiktaş'ın gece kuşlarını 'kurşunlar' bile uslandıramadı.....
5. Uluslararası Vodafone Cup'un basın toplantısında soruları yanıtlayan..
Gökhan Töre'nin vurulduğu, diğer Beşiktaşlı oyuncuların ise büyük tehli..
DMCA.com
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=