Lütfen bekleyin..

Mesut Urgancılar'dan Açıklama

Genel Sekreter ve Basın Sözcümüz Mesut Urgancılar, Tüzük Değişikliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

15 Nisan 2013, 15:47

Genel Sekreter ve Basın Sözcümüz Mesut Urgancılar, Tüzük Değişikliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
Bilindiği gibi, gerek Türk Medeni Yasası, Dernekler Yasası, Gençlik ve Spor Kulüpleri Yönetmeliği ve Dernekler Yönetmeliği’ndeki değişiklikler gerekse kulübümüzün son yıllardaki faaliyetlerinde ve yönetim uygulamalarında ortaya çıkan bazı sorunlar tüzüğümüzün değiştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Sayın Şeref Nasır ve Sayın Yalçın Karadeniz dönemlerindeki Divan Başkanlık Kurullarınca, 2004 yılında başlanılan çalışmalar, 2005’de ve 09.11.2010 tarihinde dönemin Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine sunulmuş ancak uygulamaya geçiş için gerekli insiyatif alınmamıştır.

BJK’nin yeni bir tüzüğe kavuşturulması gerektiğine inanan Yönetim Kurulumuz, geçmiş yıllarda yapılan tüm çalışmaları derlemiş, yaşadığımız pratikten kaynaklanan deneyimlerini de aktarak tüzük taslağına son şeklini vermiştir. Bu konuda bir ilke daha imza atılarak tüm maddeler gerekçeleri ile birlikte hazırlanmıştır.

Son şeklini alan tüzük değişiklik önerisi ve gerekçeleri nedeniyle uzun yıllardır büyük bir titizlikle, gayret içerisinde çalışan Sayın Oğuz Anter ve Sayın Prof. Dr. Dursun Arıkboğa’ya çok özel bir teşekkür etmek istiyoruz. Başta Sayın Atıf Keçeci, Sayın Mete Kılıç ve Sayın Emre Göllü olmak üzere; katkıda bulunan tüm Divan Kurulu üyelerine, başta Sayın Murat Ersöz, Sayın Cengiz Sarıkaya, Sayın Koray Özcan, Sayın Burak Basmacı, Sayın Umut Şenol, Sayın Bülent Topbaş ve Sayın Emin Özkurt olmak üzere katkıda bulunan tüm Genel Kurul üyelerimize ve son dönemdeki yardım ve destekleri için Sayın Özgür Mert Balcı ve Sayın Kayhan Turan ile katkıda bulunan Yönetim Kurulu üyelerimize ayrıca teşekkür ederiz.

Tüm bunların dışında süreç içerisinde tanık olduğumuz bazı tartışmaları da şaşkınlıkla izlediğimizi de bilmenizi isteriz. 

Bugün kulübümüz internet sitesinde yayınlamayı planladığımız tüzük değişiklik metni ve gerekçelerinin tamamı bilinmeden, duyumlar ve varsayımlar aracılığıyla sadece bir, iki madde üzerinden yapılan eleştiriler Beşiktaş’a özgü bazı davranış biçimlerinin, tüm iyi niyet ve çabalarımıza rağmen, ne yazık ki değişmediğini göstermektedir. Değişiklik önerisi ve gerekçeleri beklenilmeksizin, hatta bu konuda herhangi bir bilgi edinme çabası olmaksızın, varolan üyelik giriş tutarı ile yıllık aidatların değiştirileceği konusundaki spekülasyonlar bunun en güzel örneğidir.

Çok basit bir konuda bilgi sahibi olunmaksızın bambaşka fikirler ortaya atılmış ve ne yazık ki malum, bilindik yıpratılma politikaları izlenmiştir. Oysa tüm bu tartışmalara hiç gerek duyulmayacak bir gerçek tüm çıplaklığıyla orta yerde durmaktadır. 5 Mayıs 2013 günü tüzük değişikliği ile ilgili olarak Olağanüstü Genel Kurul yapılacaktır. Üyelik giriş ve yıllık aidatların değiştirilmesi, bilinmesi gerektiği üzere, Olağan veya Olağanüstü İdari ve Mali Genel Kurulların gündem maddesidir.

BJK’nin fikri ve vicdanı hür, gerçek anlamda “bireysel” üyelerden oluşan kongre yapısıyla daha güçlü olacağı, aydınlık yarınlara koşacağı muhakkaktır. 

Saygılarımla,

Mesut URGANCILAR
Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü

 

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
KULÜP YÖNETİMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Profesyonel futbol takımımızın oyuncusu Gökhan Töre, dün gece takım arkadaş..
Kulübümüzden Fenerbahçe'ye tebrik
1903 yılının Mart ayında Serencebey’de bir semt kulübü olarak doğan Beşikta..
Beşiktaş Kulübü'nün Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, Beşiktaş&..
Tekrar maçında Kasımpaşa'yı 3-0'lık skorla deviren Beşiktaş'ta,..
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Sivasspor mücadelesinin ardından 3 ..
DMCA.com
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=